• २०८१ बैशाख ९ गते आइतवार
  • Preeti To Unicode

हत्कडी लगाएको फाेटाे राख्दै सिके राउतले दिए ओली-प्रचण्डलाई कडा चेतावनी


माघ ५, काठमाडौं ।

जनमत पार्टीका अध्यक्ष तथा सांसद डा. सिके राउतले शासक वर्गालाई पश्चगामी चरम नश्लवादीहरुको झुण्डको संज्ञा दिएका छन् । उनले शासक वर्गले जसपा, लोसपा, जनमत र नाउपा सबैलाई पाखा लगाएको भन्दै गम्भीर आक्रोश पोखेका छन् । उनले शासक वर्गले अहिले मधेशी र थारुलाई राज्यबाटै बहिष्करण गरेर हेपेको आरोप लगाएका छन् ।

उनले मधेशले शासक वर्गको उक्त कदमको प्रतिकार गर्ने पनि चेतावनी दिएका छन् । उनले आफूहरुसँग सडक र आन्दोलनको विकल्प सधैं खुल्ला नै रहेको पनि उल्लेख गरेका छन् ।

मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दा प्रधानमन्त्री दाहाल र एमाले अध्यक्ष ओलीले यी साना दललाई वास्ता नगरेको र मन्त्रालय रोज्न लगाउँदा पनि बेवास्ता गरेको भन्दै जनमत पार्टी असन्तुष्ट छ । यही सन्दर्भमा राउतको यस्तो भनाई बाहिर आएको हो ।

उनले फेशबुकमा लेखेका छन्-

कुरा केवल जनमत पार्टीको होइन, जसपा/लोसपा/जनमत/नाउपा सबैलाई पाखा लगाउँदै #शासकवर्गले बूलडोज गरेको हो। पश्चगामी चरम नश्लवादीहरूको झुण्डले पूरै मधेशी र थारूलाई राज्यबाटै बहिष्करण गर्दै, हेप्दै, “#यो_देश_तिम्रो_होइन” संदेश दिँदै, अधिकार खोस्दै, दमन शोषण गर्न अगाडि बढे़को हो।
मधेशले यसको प्रतिकार गर्नेछ। सड्क र आन्दोलनको विकल्प हामीसँग सँधै खुल्ला नै छ।
जब तक शोसित इन्सान रहेगा
धरती पर तूफान रहेगा…

 

प्रकाशित मिति : २०७९ माघ ५ गते बिहिवार